Ablak Budapesten – a BERG System Kft. nyílászáró szakértőitől

Bemutatkozás

Engedje meg, hogy a BERG System Kft. ügyvezetőjeként pár sorban bemutassam cégünket, amely több, mint 20 éves szakmai tapasztalatra építkezik a nyílászárók piacán. Cégünk 1999-ben alakult. A kereskedelmi tapasztalatokra alapozva, egy korszerű innovatív technológiával rendelkező nyílászáró gyártást hoztunk létre. A gyártás létrejöttével az volt a legfőbb célunk, hogy a hazai felhasználók számára is elérhető legyen egy magas minőségű műanyag nyílászáró család.

Nyílászáróink elkészítésekor elsődleges szempont, hogy a gyártósorról ne csupán egy ablak kerüljön le, hanem termékeinkben alkotásvágyunkon kívül benne legyen szívünk-lelkünk, elhivatott, több gyártó és forgalmazó által elismert szakembereink hozzáértése, valamint az alapanyagok (mint profil, szárnyműködtető vasalat, üveg és egyéb kiegészítők), kiváló minősége, hogy nevünk egyet jelentsen a kimagasló minőséggel és tartóssággal. Tudjuk, hogy a sikeres piaci jelenlétnek csak akkor van esélye, ha számunkra minden szempontból optimális beszállító partnerekkel tudunk együtt dolgozni. A teljes egészében magyar tulajdonú vállalat a hazai lakossági megrendeléseken kívül a külföldi piacokra is rendszeresen szállítja termékeit.

Ablakot keres? Legyen szó alumínium, fa, műanyag ablakról, nálunk igen széles választékot talál. Ablak választékunk mellett ajtókat, redőnyöket, reluxákat is árulunk Budapest mellett Egerben is.   Ablak vásárlása esetén nem csak Budapestre, hanem az egész ország területén kiszállítjuk a nyílászárót.  Keressen minket bizalommal, kiváló árakat biztosítunk!

Miért éri meg műanyag ablak vásárlása?

A műanyag ablak kiváló hőszigeteléssel rendelkezik, mindenképpen energiát tud vele megspórolni a hagyományos, korszerűtlen fa ablakokhoz képest. A műanyag ablak jobb hangszigetelő, tartósabb, s gyakorlatilag nem igényel karbantartást.

Ablakok anyagai

Az új ablakainkat és erkélyajtóinkat ezekből az anyagokból készíthetjük:

műanyag, fém (alumínium és acél) és fa.

Az ablakoknál, különösen a lakásépí­tés esetén, leggyakrabban előforduló anyag a fa. Lombos fákból (keményfából), legtöbbször tölgyfából készítenek igényesebb helyekre ablakokat, erkélyajtókat, de legel­terjedtebb a fenyőfa, főképp a jegenye- és lucfenyő alkalmazása. Rit­kábban látni olyan ablakokat ami borovi- vagy vörösfenyőből készül. Az ablak gyártása során alkal­mazott fa matéria egyik elsődleges minőségi követel­ménye, hogy a feldolgozás idején nedvességtartalma 12-15%-ot ne haladja meg. Vigyázzunk azzal is, hogy ha az ablakgyártásra szánt anyag szárazabb, akkor ugyan szebb felületmegmunkálást lehet elérni, de beépí­téskor és később a külső hatások miatt felvett ned­vesség szerkezeti deformációt, vetemedést okozhat, amelyek miatt az ablakok nem a megfelelő módon záródnak, sőt a deformáció olyan nagy mértékeket is ölthet, hogy az ablakszárnyba he­lyezett üveg komolyabban rongálódhat. Ha kis méretű és egyszerűbb ablakot készítenek, lehet hogy egyes elemeihez egyetlen fából készített profilt használnak, de az esetek többségében, főleg ha gond van a fa minőségével, a profilokat kettő vagy több,  egymással ellentétes szálirányú elemből ragasztják össze. Ez például megakadályozza a vetemedés kialakulását. A fa tok- és szárnykeret sarkait kettős ol­lós csapozással, ritkábban és főleg kisebb ablakméretek esetében fogazott illesztéssel, valamint ragasztással állítják össze. A kész faablakokat alapmázolják, és pigmentes vagy lazuros felületkezelést alkalmaznak az előírt rétegfelépítéssel összhangban. A felújítások állandó költségét igyekszik kiküszöbölni az olyan fából készült ablakot, aminek felső rétege egy 1- 1,5 mm vastag PVC, tetszőleges színben. Itt a faanyagnak csak a nedvességtartalma számít. Az ilyen elemekből úgy rakják össze az új ablakot, hogy a sarkokon a falfelületeket egy erre használatos ragasz­tóval összeragasztják, majd a csatlakozó műanyag felületeket hegesztéssel teszik folytonos­sá.

A műanyag ablakok elsősorban PVC-ből készülnek. A PVC az egyik “legöregebb” műanyagunk, laboratóriumi körülmények között már 1912-ben sikerült előállítani. Az ipari gyártás 1930-ban indult meg az Egyesült Államokban, 1931-ben Németországban és Angliában.

A kemény PVC profilok tulajdonságai:

  • – hosszú élettartam
  • -időjárás-állóság
  • -ütésállóság
  • -optimális hőszigetelés
  • – nem igényel felületkezelése
  • – savaknak, lúgoknak ellenáll

wordpress